Nowe rowery lifestyle marki BMC

Dodał , 2 maja, o 13 : 44 PM Drukuj

Nowe rowery lifestyle marki BMC

W kolekcji marki BMC na rok 2018 znalazły się nie tylko rowery szosowe i górskie, ale też modele z kategorii lifestyle. Seria BMC Alpenchallenge to siedem różnych propozycji, z których część wyposażona jest w napędy paskowe. Jak wskazuje BMC Polska, rowery te zostały stworzone zarówno z myślą o codziennej jeździe po terenach miejskich, jak i dłuższych wyprawach rowerowych.

Rower lifestyle BMC Alpenchallenge 01 THREE 01 (fot. BMC Switzerland)

Seria rowerów BMC Alpenchallenge zalicza się do kategorii rowerów lifestyle. Jak wyjaśnia producent, modele te można klasyfikować jako stylowe i szybkie rowery miejskie, które jednak z powodzeniem mogą służyć również do dłuższych wypraw rowerowych po szosowych trasach.

Alpenchallenge łączy w sobie szwajcarski design, bardzo dobrą jakość wykonania oraz odpowiednio wysoką wydajność i komfort. Poszczególne elementy konstrukcji nawiązują bezpośrednio do innych rowerów z logo BMC. Geometria ramy jest oparta na wyczynowych rowerach szosowych, a rozwiązania dotyczące komfortu jazdy zapożyczono z serii endurance. Stylistyka może natomiast kojarzyć się z rowerami aero. Efektem jest unikalny i wszechstronny rower o sportowym zacięciu, który stworzono z myślą o codziennej jeździe po zurbanizowanych terenach oraz dłuższych wyprawach” – mówi Krzysztof Spławski, menedżer ds. sprzedaży i produktów w BMC Polska.

Zdjęcie ilustracyjne 02 (fot. BMC Switzerland)

Jak dodaje Krzysztof Spławski, rowery lifestyle BMC wyróżniają się też zwinnością, co jest rzadko spotykane w modelach przeznaczonych do jazdy po terenach miejskich. Taki rezultat osiągnięto dzięki krótkiemu tylnemu trójkątowi oraz unikalnej konstrukcji widelca.

Siedem różnych wariantów

Rower lifestyle BMC Alpenchallenge 02 ONE 01 (fot. BMC Switzerland)

W katalogu BMC na 2018 r. znalazło się w sumie siedem modeli Alpenchallenge, w tym rowery z serii AC01 (ONE, TWO, THREE i FOUR) oraz AC02 (ONE, TWO i THREE). Poszczególne modele różnią się między sobą głównie specyfikacją techniczną. W części z nich wykorzystano napędy paskowe firmy Gates, ale zwolennicy tradycyjnych napędów znajdą też wersje z napędami Shimano i SRAM. W wyższych modelach zastosowano ponadto np. wewnętrzne prowadzenie kabli. Cechami wspólnymi są z kolei m.in. hamulce tarczowe oraz wysokiej jakości aluminium, z którego wykonano ramy i widelce.

Seria Alpenchallenge to również szerokie możliwości adaptacji. Najwyższe modele są standardowo wyposażone w idealnie dopasowane błotniki marki Curana. Na tle konkurencji wyróżniają się wizualną i funkcjonalną integracją z ramą, a ich zamontowanie czy odmontowanie to kwestia tylko kilkudziesięciu sekund. Bez większych problemów można także zamocować na rowerach bagażniki” – wskazuje Krzysztof Spławski.

Zdjęcie ilustracyjne 01 (fot. BMC Switzerland)

Każdy z nowych modeli dostępny jest w czterech różnych rozmiarach (S, M, L i XL). Sugerowane ceny rowerów z serii BMC Alpenchallenge wynoszą od 3 999 do 8 899 zł.

Oficjalny dystrybutor rowerów marki BMC w Polsce:

https://bmc-switzerland.pl/

Redakcja

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Dodaj do ulubionych
 • Wykop
 • email
 • Blogger.com
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • LinkedIn
 • Mój biznes
 • PDF

Teksty Artykuły NEWS , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zobacz także

Dodaj swój komentarz

Nasi Partnerzy