Mieszkanki Śląska najczęściej jeżdżą volkswagenami

Dodał , 2 marca, o 00 : 08 AM Drukuj

Mieszkanki Śląska najczęściej jeżdżą volkswagenami

W województwie śląskim kobiety najczęściej jeżdżą samochodami marek Volkswagen, Opel i Fiat – wynika z przygotowanego na Dzień Kobiet rankingu Liberty Ubezpieczenia.

Biorąc pod uwagę policyjne statystyki, można stwierdzić, że kobiety są lepszymi kierowcami niż mężczyźni. Z zeszłorocznej analizy wypadków drogowych przeprowadzonej przez Komendę Główną Policji wynika, że tylko ok. 21% wypadków drogowych powodują panie. To pokazuje, że na drodze są one uważniejsze i ostrożniejsze niż mężczyźni, a docinki w stylu „baba za kierownicą” są nietrafione. Aby dopełnić obraz kobiety w samochodzie, Liberty Ubezpieczenia sprawdziło, jakie samochody w poszczególnych województwach najczęściej ubezpieczały w 2014 r. panie i jak to robiły.

Kobiety na Śląsku wybierają niemiecką niezawodność

W skali kraju najpopularniejszymi samochodami kobiet są volkswageny, którymi według danych ubezpieczyciela jeździ 10,5% kobiet. Trójkę najczęściej prowadzonych przez panie w Polsce samochodów zamykają ople (9,3%) oraz renaulty (8,7%). Niemal identycznie prezentuje się czołówka wyborów mieszkanek Śląska. Tu zmiana nastąpiła tylko na najniższym stopniu podium.

Faktycznie wśród pań ze Śląska, tak samo jak w całym kraju, królują auta dwóch niemieckich koncernów. Różnica jest tylko taka, że tutaj mają jeszcze większą przewagę nad konkurencją. Jeden z modeli Volkswagena podczas zakupu ubezpieczenia posiadało ponad 13% pań, natomiast w przypadku zajmującego drugie miejsce Opla było to 12,5%. Na wybór zajmującego trzecie miejsce Fiata decydowało się już tylko niespełna 9,5% mieszkanek Śląska – mówi Daniel Grzejdziak, kierownik ds. ubezpieczeń majątkowych w Liberty Ubezpieczenia.

Najpopularniejsze marki samochodów wśród kobiet w 2014 r.

Kobiety patrzą przede wszystkim na zakres ochrony

Zarówno w województwie śląskim, jak i w całej Polsce kobiety przeznaczają na ubezpieczenia komunikacyjne przeciętnie 10% więcej pieniędzy niż mężczyźni. Panie rzadziej kierują się wyłącznie ceną, która jest dla nich mniej ważna od poczucia, że polisa zadziała, gdy będą potrzebowały pomocy. Dotyczy to przede wszystkim ubezpieczeń autocasco (AC), które w odróżnieniu od obowiązkowego OC można kształtować według własnych potrzeb.

Kobiety częściej niż mężczyźni decydują się na zakup OC w pakiecie z dobrowolnym AC oraz chętniej rozszerzają jego zakres. Przede wszystkim zwracają uwagę na usługę holowania w ramach assistance, ubezpieczenie opon oraz szyb, a także ochronę od następstw nieszczęśliwych wypadków na drodze – wyjaśnia Daniel Grzejdziak.

Warto również przyjrzeć się temu, jak kobiety z województwa śląskiego ubezpieczają swoje samochody. Większość z nich nadal kupuje polisę u agenta. Jednak, według statystyk Liberty Ubezpieczenia, panie stanowią już także niemal 25% wszystkich osób kupujących w regionie ubezpieczenie w sieci. To więcej niż średnia krajowa, która wynosi 21%.

To zwiększone zainteresowanie kupnem polisy na samochód na odległość ma zapewne związek z dużą liczbą miast w woj. śląskim. Ich mieszkańcy częściej mają dostęp do internetu, a także są bardziej otwarci na nowoczesne rozwiązania sieciowe – dodaje Daniel Grzejdziak.

Redakcja

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Dodaj do ulubionych
 • Wykop
 • email
 • Blogger.com
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • LinkedIn
 • Mój biznes
 • PDF

Teksty Artykuły , , , , , ,

Zobacz także

Dodaj swój komentarz

Nasi Partnerzy