Biznes Regionów już w sprzedaży!

Dodał , 12 listopada, o 00 : 00 AM Drukuj

Biznes Regionów już w sprzedaży!

Po trzech latach istnienia na rynku jako dwujęzyczny magazyn gospodarczy Biznes Dolnośląski, postanowiliśmy rozszerzyć naszą formułę o kolejne regiony – Pomorze, Górny Śląsk, Wielkopolskę i Mazowsze. Odtąd, już jako Biznes Regionów, będziemy obecni niemal w całym kraju. Czujemy ogromną satysfakcję mogąc pokazać Wam nasz najnowszy produkt, który z lokalnego magazynu gospodarczego, przeistoczył się w periodyk ogólnopolski.

Co znajduje się w naszym najnowszym numerze? W części dolnośląskiej polecamy wywiad z Jerzym Michalakiem, wicemarszałkiem województwa dolnośląskiego, którego pytamy o inteligentne specjalizacje regionu, budowanie jego konkurencyjności, a także o wszelkie inicjatywy, które mają największy wpływ na rozwój Dolnego Śląska.

Kolejnym ciekawym wywiadem jest rozmowa z prezesem zarządu Supra Brokers, Rafałem Holanowskim. Nasz rozmówca uchyla kulisy swoich działań w biznesie; opowiada o początkach działalności, o sukcesach i porażkach w początkowej fazie istnienia spółki, a także o tym, jak skutecznie dobierać współpracowników i co, na przestrzeni ostatnich dekad, zmieniło się w prowadzeniu biznesu w Polsce.

Równie interesująca jest rozmowa z Markiem Kobcem, prezesem Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej. Pytamy go m.in. o inicjatywę Jeremie i o dolnośląską sieć inkubatorów przedsiębiorczości wraz z najnowszym inkubatorem DAWG. – Wszelkie szkolenia, kursy czy seminaria przyczyniają się do intelektualnego rozwoju naszego regionu, a ten z kolei przyczynia się do rozwoju gospodarczego – przekonuje prezes DAWG.

Kolejnymi ciekawymi tematami są niewątpliwie – Outsourcing księgowy, które staje się koniecznością oraz nowa oferta banku Credit Agricole, która doskonale wpisuje się w potrzeby sektora MSP. W części dolnośląskiej nie zabrakło oczywiście Wieści z Regionu, a także informacji o naszej najnowszej inicjatywie – Proud of You. Proud of You – Dumni z Was to plebiscyt gospodarczy nagradzający zagraniczne firmy działające w Polsce.

W poszczególnych częściach regionalnych polecamy m.in. wywiad ze znanym ekonomistą i komentatorem gospodarczym – prof. Robertem Gwiazdowskim (Biznes Mazowiecki), wywiad z Izabelą Disterheft, dyrektorem Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego (Biznes Pomorski), wywiad z Tadeuszem Donocikiem, prezesem Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach (Biznes Śląski) oraz wywiad z Jakubem Korczakiem, wiceprezesem ds. Relacji Inwestorskich i Dyrektorem Operacji w Europie Środkowo-Wschodniej z Serinus Energy (głównym akcjonariuszem spółki Serinus jest Kulczyk Investments SA) na temat bieżącej działalności spółki na pogrążonej w kryzysie Ukrainie (wywiad z wiceprezesem Korczakiem znajduje się oczywiście w Biznesie Wielkopolskim).

W ogólnopolskiej, ekskluzywnej części Biznesu Regionów (Biznes Regionów EXTRA), która dostępna jest tylko w wersji papierowej naszego kwartalnika, przedstawiamy niezwykle interesujący raport KPMG o rynku dóbr luksusowych w Polsce. Z raportu dowiadujemy się m.in., że w 2016 roku wartość rynku dóbr luksusowych w naszym kraju zbliży się do 13 mld złotych, z czego najistotniejszym segmentem będą luksusowe samochody (segment ten warty jest 4,5 mld złotych). Według ekspertów KPMG perspektywy polskiego rynku dóbr luksusowych są obiecujące; już teraz w naszym kraju dostępne jest 69 proc. wszystkich globalnych marek luksusowych. Z czasem ich dostępność powinna być jeszcze większa.

W tej części Biznesu piszemy również o inicjatywach, które objęliśmy patronatem, a także przedstawiamy ostatnią część naszego historycznego cyklu o Otto Beckmannie, zapomnianym producencie samochodów z Wrocławia. Okazuje się, że był on pierwszym producentem samochodów na świecie, który montował pasy bezpieczeństwa w swoich autach!

Nasz magazyn dostępny jest we wszystkich salonach EMPiK na terenie całej Polski. Nasi czytelnicy mogą też zamówić BD bez wychodzenia z domu, wystarczy zaprenumerować pismo. Kto chciałby zamówić pojedyncze wydanie kwartalnika może się kontaktować bezpośrednio z redakcją: biuro@biznesregionow.com, +48 (71) 733 988 370.

Redakcja

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Śledzik
 • Google Bookmarks
 • Dodaj do ulubionych
 • Wykop
 • email
 • Blogger.com
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • LinkedIn
 • Mój biznes
 • PDF

Teksty Promowane NEWS , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Zobacz także

Dodaj swój komentarz

Nasi Partnerzy